Jaki i dla kogo jest zapach Coco Chanel Mademoiselle?

Przejaw geniuszu marki Chanel

Już sama nazwa marki Chanel elektryzuje. To w końcu jedna z najstarszych francuskich marek modowych. Za jej sterami stoi teraz jeden z najbardziej genialnych współczesnych projektantów, jakim jest Karl Lagerfeld. Produkty od Chanel zachwycają bez względu na to, czy są to tak kultowe torebki, klasyczne perłowe naszyjniki i i broszki, czy produkty do makijażu lub zapachy. Zawsze to rzeczy najwyższej jakości. Są dopracowane w najmniejszych szczegółach, po prostu ponadczasowe i klasyczne, co wcale nie znaczy, że nudne i przewidywalne. Właśnie taki jest zapach Coco Chanel Mademoiselle?

Jaki jest zapach Mademoiselle?

Jeżeli jakieś perfumy są uwielbiane bez względu na szerokość geograficzną, a kobiety uwielbiają używać ich od wczesnych porannych godzin, aż do późnych wieczornych, kiedy to wychodzą na randkę albo do teatru, to musi to coś znaczyć. W końcu nie każdy zapach jest przyjemny bez względu na porę dnia. To perfumy, które pasują świetnie z samego rana, kiedy potrzebuje się odrobinę orzeźwienia i energii w postaci kropli luksusowych perfum. Doskonale sprawdzą się także wieczorem, gdy ma się ochotę uwodzić i kusić w nienachalnym stylu.

Zapach Coco Chanel Mademoiselle należy do grupy zapachów kwiatowo-szyprowych. Jest zatem bardzo lekki i orzeźwiający, jednak nie jest zapachem prostym i nieskomplikowanym, jakim czasami bywają wody kolońskie używane na dzień. Jest złożony i wyrafinowany, a w jego skład wchodzą aromaty najdroższych kwiatów takich jak róża, czy ylang-ylang. Widać, że twórcy perfum pracowali nad nim naprawdę długo. Jest wyrafinowany od samego początku, kiedy to zachwyca lekko owocowy nutami pomarańczy i mandarynki, po sam koniec, gdy otula skórę zapachem róży i mimozy.

Kobieta zapachu Coco Chanel Mademoiselle

A jaka jest kobieta tego zapachu? Z pewnością jest młoda duchem, trochę szalona i spontaniczna, ale też bardzo romantyczna i sensualna. Jak kobieta sygnująca swoim nazwiskiem i twarzą ten zapach, szalenie popularna i lubiana na całym świecie aktorka Keira Knightley. To właśnie ona od wielu lat współpracuje z marką Chanel, reklamując luksusowe dobra tego domu mody. To właśnie Keira Knightley kojarzy się z przebojowością, ale też wrażliwością, elegancją i szykiem, jednak z nutką nowoczesności i młodzieżowej frywolności. A zatem kobieta zapachu Coco Chanel Mademoiselle to kobieta, o której mówi się, że jest młoda, bez względu na metrykę. Nie da się jednak ukryć, że zapach ten często kupują młode kobiety, które lubią pachnieć świeżo i troszkę owocowo. Zresztą jest on idealny właśnie na wiosnę i lato, kiedy to lekkie zapachy najlepiej korespondują z gorącymi temperaturami na zewnątrz.

Tester zapachu

Oczywiście aby przekonać się o tym, jak zapach rozwija się na naszej skórze, najlepiej byłoby wybrać się do perfumerii i sprawdzić tester. Trzeba bowiem wiedzieć o tym, że na końcowy efekt czyli to, jak perfumy pachną na danej skórze, ma wpływ kilka czynników, między innymi naturalny zapach kobiety, jej feromony, pH skóry. A zatem podjęcie ostatecznej decyzji o zakupie perfum, powinno być poprzedzone tym, że dany zapach testuje się przynajmniej przez kilka godzin. Najlepiej spryskać nim czystą skórę, a następnie obserwować jak aromaty rozwijają się przez kilka godzin. W przypadku zapachu Mademoiselle zwykle większość testujących kobiet decyduje się na jego zakup.