Domek nad jeziorem – oaza na Mazurach

W dzisiejszych czasach tempo życia jest tak szybkie, że nawet najwytrwalsi muszą w końcu pozwolić sobie na odpoczynek. Jeżeli głowa odpowiednio wcześnie nie upomni się o wytchnienie, zrobi to w końcu ciało. Gdzie wtedy szukać relaksu? Domek na Mazurach jawi się jako wymarzony pomysł.

Wyobraź sobie noclegi w domku nad jeziorem z dostępem do własnego tarasu z widokiem na taflę wody. Spokojne, letnie i zimowe wieczory spędzone w otoczeniu pięknej przyrody, z dala od zgiełku miasta. Spacery po rozległych lasach. Brzmi jak bajka? Tę możliwość daje Rentynówka – ośrodek niedaleko wsi Rentyny i Gietrzwałd, w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim.

Pierwsze co niewątpliwie zapiera dech w piersiach (a tego uczucia doświadczy się tutaj nie jeden raz) to krajobraz – staw, a dokładniej trzy stawy malowniczo położone niedaleko wsi Rentyny. Każdy człowiek ma zakorzeniony w genach pociąg do natury. Rentynówka daje możliwość odnowienia tej relacji, prawdziwy i głęboki relaks w domku na mazurach. Naprawdę trudno nie zachwycić się krajobrazem Warmii ukształtowanym przez lodowiec. Górzysty krajobraz, ogromne połacie lasu uspokoi najbardziej znerwicowanego pracownika korporacji.

Warmia i Mazury to także ciekawa i bogata historia.

Niedaleko Rentynówki i wsi Rentyny jest Gietrzwałd. To wyjątkowo miejsce dla katolików, ponieważ własnie w tej wsi dwóm dziewczynkom ukazała się Matka Boska. Miejsce to obfituje w wyjątkowe zabytki, jak na przykład Bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, kaplica wotywna św. Józefa oraz wiele kapliczek wzniesionych około XIX wieku. Piękne otoczenie przyrody wydaje się uzupełnieniem niezwykłego duchowego klimatu religijnych miejsc. Tutaj po raz kolejny można na nowo zachwycić się Warmią i Mazurami. Jeżeli wczytamy się w historię regionu, okaże się, że była bardzo burzliwa. Ścieranie się różnych grup etnicznych miało wpływ na ukształtowanie tutejszego krajobrazu kulturowego.

Brzmi zbyt idealnie? Czy są jakieś minusy domku nad jeziorem?

Warmia i Mazury są bardzo popularnym miejscem wakacyjnych wyjazdów Polaków. W Gietrzwałdzie i Rentynach często brakuje miejsc noclegowych. Możecie być jednak spokojni. Miejsca jest tak dużo, że nawet duża liczba turystów nie zakłóci odpoczynku (wsie położone są w środku lasu), a Rentynówka na pewno o to zadba. Wysoki standard domków nad jeziorem daje wiele miejsca na relaks i poczucie prywatności.

Jeżeli już nasycisz się naturą i historią, możesz skorzystać z szerokiej oferty atrakcji. Goście domków nad jeziorem mają możliwość spróbowania pysznej regionalnej kuchni, odwiedzenia Obserwatorium Astronomicznego, Planetarium lub Muzeum Nowoczesności. Na tych aktywnych czekają kajaki, rowery i piesze wycieczki. Natomiast dla tych, którzy nie potrafią usiedzieć w miejscu, polecamy zwiedzanie całego regionu, Zamku w Olsztynie, Kanału Elbląskiego, a potem powrót do domku nad jeziorem i pyszną kolację.

Jeżeli lubisz podróżować ze znajomymi lub masz dużą rodzinę, domek na mazurach także jest dla Ciebie. Rentynówka dysponuje dużymi apartamentami, mogącymi pomieścić maksymalnie sześć osób. Wolne terminy noclegów możesz sprawdzić tutaj: https://rentynowka.pl/. Jeżeli jednak nie chcesz korzystać z noclegu w najbardziej popularnym okresie wakacyjnym, możesz to zrobić poza sezonem. Rentynówa jest dostępna dla gości przez cały rok. Piękne widoki można podziwiać nawet w deszczowe dni przez wielkie okno tarasowe domku na Warmii.

Domek nad jeziorem – dobry pomysł na urlop

Jeżeli będziesz zastanawiał się nad urlopem, wakacjami, feriami na Mazurach, warto pamiętać o domkach na Warmii, Gietrzwałdzie, Rentynach. Rentynówka do wysoki standard apartamentów, swój własny domek nad jeziorem, relaks i czas na prawdziwy odpoczynek, po którym każdy znajdzie siłę na powrót do zabieganej rzeczywistości.