Obozy Olsztyn – super oferta dla najmłodszych

Obozy Olsztyn – czyli wakacje nad wodą

„Mazury cud natury” tak dumnie brzmi polskie powiedzenie i trudno się z nim nie zgodzić. Jest to bowiem jedno z wielu miejsc, którymi możemy się pochwalić przed zagranicznymi gośćmi. Kraina Tysiąca Jezior nie bez powodu przybrała taką nazwę. Turyści mogą zachwycać się niesamowitymi jeziorami, które są chlubą tego regionu. Jak wiemy rodzice pragną wszystkiego co najlepsze dla swoich dzieci, toteż ich pierwszą propozycją przy wyborze obozów wakacyjnych są właśnie Mazury. Obozy Olsztyn to fraza którą należy wyszukać jeżeli chcemy aby nasze dziecko miało udane wakacje.

Sporty wodne pod okiem profesjonalistów

Biura podróży stworzyły wiele ofert dopasowanych wprost pod upodobania i charakter dzieciaków. Skoro jest woda to i muszą być sporty wodne – to jedna z wielu opcji. Profesjonalni instruktorzy wprowadzają pociechy w świat kajakarstwa i wodnych przepraw. Zajęcia prowadzone są na ultralekkich kajakach sit on top. Ratownicy czujnie czuwają nad bezpieczeństwem uczestników, także opiekunowie czy rodzice mogą być spokojni. Dla żądnych przygód i nuty survivalu przygotowano ekscytujące przeprawy tratwami. Oczywiście nie mogło zabraknąć wodnej kuli, która dostarcza wiele śmiechu i radości. Woda to przede wszystkim niebezpieczny żywioł, któremu należy się szacunek. Dlatego organizowane są warsztaty doskonalenia sztuki pływania. Szanty nieodłącznie kojarzone są z żeglarstwem. Warsztaty żeglarskie obejmują naukę wiązania węzłów i zajęcia praktyczne z żaglówką. Olsztyn dla dzieci oferuje wiele atrakcji wodnych. Warto zobaczyć nową wspaniałą plaże miejską

Motoryzacyjne atrakcje

Nie zapomniano również o fanach szeroko pojętej motoryzacji. Quady to najlepszy środek transportu według młodego pokolenia. Obozy Olsztyn przygotowały specjalne i wydzielone tory, które są specjalnie wyprofilowane. Mniejsze dzieci jeżdżą wraz z instruktorami, a wszyscy członkowie zabawy zaopatrywani są w kaski ochronne. Dla prawdziwych artystów przygotowana warsztaty lepienia z gliny. Dzieci mogą w ten sposób rozwijać swoje zdolności manualne oraz wyobraźnię. Ćwiczenia na orientację w terenie mają wiele profitów. Te młode osoby będą potrafiły odnaleźć się w nieznanych im dotąd miejscach, a w ich głowach nie pojawi się ani cień paniki i pustki. Dzieci uczone są prawidłowego czytania mapy, używania kompasu i GPS-u. Nabycie wiedzy teoretycznej to jednak nie koniec – organizowane są zawody w biegu na orientację. Naturalnie dla zwycięzców przeznaczone są wartościowe nagrody, a dla pozostałych biorących udział w wydarzeniu równie bezcenne upominki. Obozy Olsztyn oferują wiele ciekawych atrakcji.

Dla tradycyjnych rozwiązań także znajdzie się miesjce

Poszukiwacze skarbów to element każdej bajki. Na koloniach czy obozach to także nieodłączny element wspólnego odkrywania świata. Małym odkrywcom powierzono wykrywacz metalu, który niekiedy jest obiektem marzeń. Aktywność fizyczna to sporty zespołowe – piłka nożna, koszykówka, siatkówka, czy powszechnie uwielbiany unihokej. Udzielanie pierwszej pomocy to najważniejsza wiedza jaką maluch może pojąć. Dlatego w formie zabawy ratownicy medyczni przekazują im podstawowe zasady ratowania czyjegoś cennego życia. Park linowy pozwoli na uwolnienie energii naszych małych „skarbów”. Dla większych odkrywców przygotowano ćwiczenia ze strzelania. Mają do wyboru strzelanie z wiatrówek, łuku lub paintballa. Formy te są oczywiście bezpieczne, gdyż ochrona dzieci to nadrzędny priorytet. Survival przewiduje w swoim zakresie jedną noc spędzoną w lesie. Na tą okazję samodzielnie budowane są szałasy. To niebywała frajda zasypiać w takich okolicznościach przyrody.

Atrakcje inne niż to co znacie

Ognisko, pieczone pianki, straszne opowieści to sceny znane z amerykańskich bajek. Będąc na obozie dzieci mogą tego doświadczyć osobiście – wspaniale jest tworzyć wspomnienia od najmłodszych lat! Wspaniałym pomysłem na jaki wpadli organizatorzy są znane nam gry planszowe (chińczyk, warcaby, scrabble, twister) wykonane w rozmiarze XXL. Dla prawdziwych księżniczek zapewniono stylizację fryzur, salon kosmetyczny i tatuaże z henny. Małe księżniczki uwielbiają tańczyć, toteż z myślą o nich organizowane są warsztaty taneczne. Prezentowane są różnorakie style taneczne, dlatego każda z nich znajdzie coś dla siebie. Chłopcy natomiast przepadają za tworzeniem graffiti. Olsztyn dla dzieci stworzył ścianki, na których legalnie i bez przeszkód można rozwijać swoją artystyczną pasję. Dla chcących wyładować wszelkie emocje zaproponowano wielką demolkę, czyli burzenie prawdziwej ściany. Na niepogodę biura podróży też znalazły sposób! Podjęły się bowiem organizacji profesjonalnych turniejów gier komputerowych.

Ekstremalnie lub tanecznie

Kolejną atrakcją jest eurobungee, czyli akrobacje na trampolinie przy asekuracji uprzęży alpinistycznych. To jeszcze jednak nie jest koniec! Miłośnicy wysokości na pewno ucieszą się z możliwości nauki chodzenia po linie na bezpiecznych wysokościach. Kreatywność może ujawnić się podczas próbowania nowych rzeczy, np. sztuki decoupage. Jest to popularna metoda zdobienia przedmiotów przy pomocy wyciętych z papieru lub serwetki wzorów. Wielbiciele muzyki i śpiewu z pewnością odnajdą się na parkietach i karaoke. Kto wie, czy wśród tych dzieci nie ma przyszłych gwiazd sceny muzycznej i tanecznej? Należy pomóc tym maluchom odkrywać własne umiejętności, zdolności i pasje.

Warto zapamiętać

Taki obóz może stać się pierwszym krokiem w odkrywanie nie tylko świata, ale i siebie samego. Sumo zawsze budziło uśmiech na buziach dzieciaków. Odtąd na obozach są prowadzone zajęcia z tej oryginalnej sztuki walki. Pociechy będą mogły sprawdzić się w nowej roli i nauczyć się śmiania z samego siebie. Wakacje nieodłącznie utożsamiane są z odpoczynkiem i błogim lenistwem. Obóz wakacyjny to nie tylko intensywne zabawy psychoruchowe. Chwila wytchnienia na pięknych, piaszczystych plażach to podstawowy element wypoczynku. Bliskość szumiącego morza koi umysł dziecka. Obozy Olsztyn to idealny wybór na wakacyjny czas więcej na: http://www.efektywna-nauka.pl/kolonie-i-polkolonie-olsztyn-warmia-i-mazury.